Start » Programy wymiany studenckiej

Programy wymiany studenckiej

Czy wiesz, że w Finlandii szkolnictwo wyższe należy do najlepiej rozwiniętych na świecie, a absencja na zajęciach jest marginalna? Słyszałeś, że Włosi nie otwierają w domu parasoli z obawy przed ściągnięciem na siebie pecha albo że tylko 34% Francuzów zna język angielski?  Tych i wielu innych rzeczy dowiadujesz się studiując i mieszkając za granicą, smakując codzienności, zwyczajów, uroków goszczącego kraju. I wcale nie musisz włączać pauzy w swoim życiowym grafiku, zawalać studiów czy korzystać z kredytu studenckiego, żeby wybrać się w taką podróż.

Programy wymiany studenckiej

Programy wymiany studenckiej umożliwiają ci wyjazd na zagraniczną uczelnię, na praktyki lub do pracy, jednocześnie dbając o wsparcie finansowe w postaci stypendium oraz realizację programu pokrywającego się z twoim kierunkiem studiów. Co więcej, wyjazd w ramach programu mobilnościowego oferuje szansę na rozwój twoich pozauczelnianych zdolności, zapewnia edukację międzykulturową oraz przeżycie wspaniałej przygody.

Programy wymiany studenckiej to głównie wyjazdy edukacyjne, aczkolwiek istnieją również programy zarobkowe oraz wolontariaty. Inicjatywy realizowane są zarówno na terenie Europy, jak i na innych kontynentach, w ramach wakacji lub w trakcie trwania uczelnianego semestru. Niezależnie od zastosowanego przez ciebie kryterium, tego typu przygoda umożliwi ci lepsze poznanie świata, obcej kultury, języka oraz siebie samego. Co prawda, aby wziąć udział w programie mobilnościowym potrzeba odrobiny szaleństwa, sporo ciekawości świata, trochę samozaparcia i szczypty cierpliwości, ale uwierz, że warto! Taki wyjazd pozwoli ci spojrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy, nauczy cię mnóstwa nowych rzeczy, a może nawet zupełnie cię odmieni?

No to co, spakowany?   

Programy wymiany:

Erasmus +

 

 

Erasmus Mundus
AIESEC Global Citizen
Work and Travel USA
CEEPUS
EVS