Start » Camp Counselor

Work and Travel USA
Work and Travel USA

Camp Counselor

„Summer Camps” to organizowane w trakcie letnich miesięcy wyjazdy- przeznaczone dla amerykańskich dzieci. Tradycyjnie są to wypady na zielone tereny do drewnianych chatek, spacery i śpiewy przy ognisku, ale z roku na rok idea takich wakacji się rozrasta. Obecnie Kampy odbywają się w ośrodkach wypoczynkowych, mają określone profile (np. muzyczny, komputerowy czy językowy), są także przystosowane do różnych grup sprawnościowych i wiekowych dzieci.

Program Camp Counselor zajmuje się wyszukiwaniem młodych ludzi z całego świata chętnych do pracy na terenie takich Kampów. Uczestnik podpisuje z pracodawcą umowę przeważnie na 90 dni, lecz uzyskana przed wylotem do USA Visa J1, uprawnia do pozostania na terenie Stanów Zjednoczonych o jeden miesiąc dłużej. Chcąc pracować bezpośrednio z dziećmi, masz do wyboru trzy rodzaje stanowisk: wychowawcy (general counselor), instruktora (activity leader) lub wychowawcy dzieci specjalnej troski (special needs).
Jeśli kontakt z maluchami nie jest twoją najsilniejszą stroną, możesz pracować na Kampie w roli personelu obsługi ośrodka. Tutaj do wyboru jest podjęcie się roli pomocy kuchennej, kelnera, opcja pracy w pralni, a także dla osób z bardzo dobrym angielskim – prace biurowe.

Podobnie jak w przypadku programu Work And Travel, i w tym przypadku istnieją firmy pośredniczące, które zajmują się wysyłaniem młodych z Polski do Stanów Zjednoczonych na program Camp Leaders. Twoim zadaniem jest przejrzenie ofert poszczególnych biur, porównanie cen i warunków uczestnictwa, a potem zdecydowanie się na tę firmę, która będzie twoim partnerem w tej wakacyjnej przygodzie. Jedni z popularniejszych graczy do wyboru to Camp Leaders, Camp America i CC USA.

Kto może aplikować?

Summer Camp Counselor Program przeznaczony jest dla osób płynnie mówiących po angielsku. Status studenta nie jest wymagany, a jedynym warunkiem koniecznym jest pełnoletniość. Podejmując się pracy w roli wychowawcy dzieci, od kandydatów wymagane wcześniejsze doświadczenie w nauczaniu oraz stosowne referencje. Opłata za udział w programie to około dwa tysiące złotych, ale cena ta zawiera w sobie lot w obie strony, pomoc przy wypełnieniu wniosku wizowego, znalezienie pracodawcy, kontakt z pracownikami biura pośredniczącego oraz szkolenie przedwyjazdowe dla uczestników.

Kiedy deadline?

Pierwsze wyloty zaczynają się już pod koniec maja, więc procedurę aplikacyjną warto rozpocząć jeszcze na jesień, a najpóźniej wczesną wiosną.

Kluczowe www:

J-1 Visa: Desinated Sponsor Organizations

Camp Conselor Program

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *